Helsingborgs Terränglopp

logo

logo

Visa varvtider



--- Heatfilter ---

F7 2km (2012 eller senare)

P7 2km (2012 eller senare)

F9 2km (2010-2011)

P9 2km (2010-2011)

F11 2km (2008-2009)

P11 2km (2008-2009)

F13 2km (2006-2007)

P13 2km (2006-2007)

F15 4km (2004-2005)

P15 4km (2004-2005)

P17 4km (2002-2003)

P19 4km (2000-2001)

MS 4km (-1985)

KS 8km (-1985)

MS 8km (-1985)

K35 4km (1980-1984)

M35 8km (1980-1984)

K40 4km (1975-1979)

M40 8km (1975-1979)

K45 4km (1970-1974)

M45 8km (1970-1974)

K50 4km (1965-1969)

M50 8km (1965-1969)

K55 4km (1960-1964)

M55 8km (1960-1964)

K60 4km (1955-1959)

M60 4km (1955-1959)

K65 4km (1950-1954)

M65 4km (1950-1954)

K75 4km (1940-1944)

M75 4km (1940-1944)

Kvinnor Motion 4km

Män Motion 4km

Kvinnor Motion 8km

Män Motion 8km

Uppdaterad: 2019-10-20 22:54:02
Sök löpare:
F7 2km (2012 eller senare)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 750 ERIKSSON Hanna 2012 IFK Helsingborg 1 09:34,1 00:00:00
2 555 HANFLER Clara-Sophie 2012 IFK Helsingborg 1 09:36,0 00:00:02
3 752 LARSSON Filippa 2012 IS Göta 1 10:28,9 00:00:54
4 756 VESTERBERG Klara 2012 1 13:29,0 00:03:55
5 753 MÅLBORG Molli 2012 IS Göta 1 15:57,8 00:06:23
6 757 WENDRUP Maja 2015 IS Göta 1 19:47,2 00:10:13

P7 2km (2012 eller senare)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 996 RYDINGSVÄRD Ebbe 2012 IS Göta 1 09:01,2 00:00:00
2 759 BREDBERG Casper 2012 IFK Helsingborg 1 09:15,1 00:00:14
3 761 KJELLBERG Anton 2013 IS Göta 1 09:26,6 00:00:25
4 760 DE LA MOTTE Arvid 2012 1 10:06,8 00:01:05
5 758 BERGSTRÖM David 2012 IS Göta 1 10:11,8 00:01:10
6 763 RAGNAR Carl 2013 IS Göta 1 11:04,4 00:02:03
7 998 SJÖLANDER Liam 2012 1 11:24,3 00:02:23
8 762 LINDMAN Carl 2014 IS Göta 1 11:38,4 00:02:37

F9 2km (2010-2011)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 766 LARSSON Alicia 2010 IS Göta 1 08:24,9 00:00:00
2 768 RANBRO Signe 2010 Helsingborgs SOK 1 08:52,7 00:00:28
3 765 HELGESSON Ida 2011 IS Göta 1 09:08,3 00:00:44
4 769 SJÖSTRÖM Elin 2011 Eslövs A! 1 11:06,6 00:02:42
5 771 YJORD Astrid 2011 Fine Fitness 1 11:18,9 00:02:54
6 770 WOODWORTH Maiken 2010 IS Göta 1 11:39,1 00:03:15

P9 2km (2010-2011)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 997 GRAHN Willon 2010 Höganäs Friidrott 1 08:03,4 00:00:00
2 781 RANBRO Oskar 2010 Helsingborgs SOK 1 08:18,3 00:00:15
3 776 HALLSTEN Fabian 2010 Genarps IF 1 08:43,5 00:00:40
4 772 APLANDER Carl Fredrik 2011 IS Göta 1 08:47,7 00:00:44
5 993 RYDINGSVÄRD Olle 2010 IS Göta 1 09:01,8 00:00:58
6 778 HOFFERT Sigge 2011 IFK Helsingborg 1 09:12,1 00:01:09
7 225 JANSSON Hugo 2010 1 09:18,8 00:01:15
8 777 HELGESSON Hugo 2010 IS Göta 1 10:21,7 00:02:18
9 123 LINDBERG Darian 2011 LiMa Output 1 10:31,7 00:02:28
10 780 NILSSON William 2011 IS Göta 1 11:10,7 00:03:07
11 782 STJERNKVIST Ludvig 2011 IS Göta 1 11:21,0 00:03:18
12 779 JOHANSSON Angus 2011 IFK Helsingborg 1 12:47,3 00:04:44
13 774 EKELÖF Ludwig 2011 IFK Helsingborg 1 12:52,0 00:04:49
14 775 FUNDBERG Elias 2011 IFK Helsingborg 1 12:53,2 00:04:50
15 783 STRAND Leo 2011 IS Göta 1 13:10,0 00:05:07

F11 2km (2008-2009)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 791 SJÖSTRÖM Moa 2008 Eslövs A! 1 08:08,3 00:00:00
2 786 FLENSBURG Lisa 2008 Björnstorps IF 1 09:06,1 00:00:58
3 790 OLOFSSON Vera 2009 Glumslövs vänsterfot 1 09:46,3 00:01:38
4 787 NILSSON JANSEN Moa 2009 IS Göta 1 10:01,0 00:01:53
5 784 BLÜCHER Nellie 2009 IS Göta 1 10:51,4 00:02:43
6 792 YJORD Agnes 2009 Fine Fitness 1 11:04,4 00:02:56
7 999 SJÖLANDER Smilla 2009 IS Göta 1 11:05,1 00:02:57
8 789 NOVIN Nicole 2009 IS Göta 1 11:41,5 00:03:33
9 788 NORDSTRÖM Sara 2009 IS Göta 1 11:41,5 00:03:33
10 551 SLLAMINKU Lilly 2009 Fine Fitness 1 13:28,0 00:05:20

P11 2km (2008-2009)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 795 HOFVENDAHL David 2008 IS Göta 1 07:13,8 00:00:00
2 796 JOHANSSON Melker 2008 Simrishamns AIF 1 07:16,5 00:00:03
3 219 CARLSSON RUBE Frank 2009 IS Göta 1 07:33,1 00:00:20
4 801 SCHÜTTERT Karl Christian 2008 IFK Lund 1 07:33,3 00:00:20
5 794 HANFLER Laurentin 2008 IFK Helsingborg 1 07:46,5 00:00:33
6 800 SAMUELSSON Anton 2008 IF Kronan 1 07:51,1 00:00:38
7 803 ÅBJÖRNSSON Gabriel 2009 IS Göta 1 08:21,2 00:01:08
8 802 VESTERBERG Isac 2008 1 08:32,8 00:01:19
9 799 ORRLING Cesar 2008 IS Göta 1 08:33,7 00:01:20
10 276 LUND Erik 2009 IFK Helsingborg 1 08:44,9 00:01:31
11 793 ALBIN Gustav 2008 IS Göta 1 08:53,7 00:01:40
12 798 NILSSON Alexander 2009 IS Göta 1 12:10,0 00:04:57
13 797 JÖRGENSEN Carl 2009 Genarps IF 1 12:13,2 00:05:00

F13 2km (2006-2007)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 805 BJERSTRÖM Freja 2007 Björnstorps IF 1 07:20,1 00:00:00
2 810 NILÉN Elise 2007 IS Göta 1 07:56,6 00:00:36
3 811 SCHÜTTERT Sophia 2006 IFK Lund 1 08:25,8 00:01:05
4 808 MALMROS Lisa 2007 IS Göta 1 08:28,0 00:01:08
5 807 JÖRGENSEN Anna 2007 Genarps IF 1 09:09,6 00:01:49
6 809 NILÉN Alma 2007 IS Göta 1 09:14,8 00:01:54
7 806 HALILOVIC Naila 2007 1 12:49,4 00:05:29

P13 2km (2006-2007)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 815 SJÖSTRÖM Albin 2006 Eslövs A! 1 07:04,7 00:00:00
2 812 HALLSTEN Olle 2007 Genarps IF 1 07:19,5 00:00:15
3 814 LINDBERG Babak 2007 Genarps IF 1 07:23,5 00:00:19
4 813 HANFLER Gabriel 2006 IFK Helsingborg 1 07:39,1 00:00:35
5 817 ÅKERBLOM Mikael 2007 IFK Helsingborg 1 07:40,2 00:00:36
6 816 WOHLQUIST Elliot 2007 IS Göta 1 08:22,7 00:01:18

F15 4km (2004-2005)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 820 HOFVENDAHL Johanna 2004 IS Göta 1 13:50,8 00:00:00
2 823 NILSSON Lova 2007 IS Göta 1 16:02,0 00:02:12
3 818 ALTARAC Liv 2005 MAI 1 17:38,8 00:03:48
4 819 HANFLER Selma-Heléne 2005 IS Göta 1 19:22,4 00:05:32
5 821 HUGOSSON Annie 2005 IS Göta 1 19:34,9 00:05:44
6 822 LARSSON Alicia 2010 IS Göta 1 21:04,9 00:07:14
7 992 NYBERG Aurora 2005 1 25:29,3 00:11:39

P15 4km (2004-2005)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 827 MALMROS Filip 2005 IS Göta 1 13:52,0 00:00:00
2 825 ASKER Marcus 2005 MAI 1 14:33,1 00:00:41
3 141 SANDER PETRI Bere 2005 Genarps IF 1 15:21,0 00:01:29
4 149 LINDBERG Petter 2008 Höganäs Friidrott 1 16:18,7 00:02:26
5 826 KRYVYTSKYI Artem 2004 1 17:19,0 00:03:27
6 155 SKÅRMAN Algot 2008 Höganäs Friidrott 1 17:40,5 00:03:48
7 828 MALMROS Frans 2010 IS Göta 1 17:59,7 00:04:07
8 829 NILSSON Hugo 2010 IS Göta 1 19:05,0 00:05:13

P17 4km (2002-2003)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 832 DAHLQVIST Jonathan 2003 IS Göta 1 15:33,2 00:00:00
2 831 CARLSSON Filip 2003 IS Göta 1 15:39,2 00:00:06
3 252 JOHANSSON Måns 2002 Impius 1 18:43,1 00:03:10

P19 4km (2000-2001)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 835 LINDBERG Anton 2000 IS Göta 1 13:05,3 00:00:00

MS 4km (-1985)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 836 PÅLSSON Emil 1989 IS Göta 1 15:23,7 00:00:00

KS 8km (-1985)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 839 WESTER Maria 1961 Heleneholm if 2 37:57,3 00:00:00
2 838 OLSSON Emilie 1984 IS Göta 2 39:48,0 00:01:51
3 837 KOVAC Sonja 1973 IS Göta 2 40:55,3 00:02:58

MS 8km (-1985)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 841 RUSSOM Samuel 1991 IS Göta 2 24:23,2 00:00:00
2 990 BRANDT Lucas 1997 IS Göta 2 27:29,3 00:03:06
3 844 WALFRIDSSON Marinel 1995 IS Göta 2 29:07,7 00:04:44
4 842 RUUD Emil 1989 Helsingør SOK 2 30:22,9 00:05:59
5 572 FRICK Amadeus 1986 2 32:04,5 00:07:41
6 554 TRYGGMO Pontus 1996 2 36:28,3 00:12:05
7 840 ANDERSSON Sebastian 1986 IS Göta 2 40:40,3 00:16:17

K35 4km (1980-1984)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 552 YJORD Josefin 1981 Fine Fitness 1 21:26,8 00:00:00

M35 8km (1980-1984)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 274 DE LA MOTTE Patrik 1983 IS Göta 2 30:55,7 00:00:00
2 562 HOLGER ÖMAN Niclas 1982 IS Göta 2 38:26,2 00:07:31
3 847 SVENSSON Fredrik 1983 2 46:19,1 00:15:24

K40 4km (1975-1979)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 851 MALMROS Anna 1977 IS Göta 1 17:15,3 00:00:00
2 850 JÖRGENSEN Lidija 1978 Genarps IF 1 18:14,3 00:00:59
3 849 ELGAARD Linda 1977 1 22:37,5 00:05:22

M40 8km (1975-1979)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 571 FLADE Matthias 1979 DJK LC Vorra 2 27:54,8 00:00:00
2 857 TALL Peter 1977 Björnstorps IF 2 30:31,4 00:02:37
3 856 SVAHN Pierre 1976 Genarps IF 2 31:30,6 00:03:36
4 860 YJORD Niklas 1979 Fine Fitness 2 32:00,1 00:04:06
5 855 SAMUELSSON Johan 1975 Expendables 2 34:04,8 00:06:10
6 854 LUNDGREN Jonathan 1979 IS Göta 2 35:28,3 00:07:34
7 995 SAVBRING Anders 1975 2 35:39,8 00:07:45
8 859 WENDRUP Tobias 1976 IS Göta 2 37:16,2 00:09:22
9 553 NÄS Mats 1975 Team Näsblod 2 37:33,0 00:09:39
10 853 FJELLSEN Mikael 1978 IFK Helsingborg 2 40:11,5 00:12:17

K45 4km (1970-1974)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 861 CHRISTENSEN Rikke 1974 Helsingør SOK 1 19:31,9 00:00:00
2 862 CHRISTENSSON Beatrice 1972 Heleneholms IF 1 20:26,1 00:00:55
3 863 LARSSON Kristina 1974 Heleneholms IF 1 22:26,7 00:02:55

M45 8km (1970-1974)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 866 NILSSON Mats 1970 Heleneholms IF 2 35:15,9 00:00:00
2 864 MALMROS Christian 1974 IS Göta 2 37:32,3 00:02:17
3 867 OLOFSSON Ola 1972 Glumslövs vänsterfot 2 38:01,7 00:02:46

K50 4km (1965-1969)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 557 JOHNSON Sara 1968 IFK Helsingborg 1 17:20,6 00:00:00
2 868 MÖLLER Marie 1966 IK Pallas 1 20:45,0 00:03:25

M50 8km (1965-1969)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 878 PETERSEN Henrik 1966 Helsingør SOK 2 29:52,7 00:00:00
2 957 ENGHOLM Fredrik 1968 IS Göta 2 32:11,8 00:02:19
3 875 LINDBERG Patrick 1968 IS Göta 2 32:38,3 00:02:46
4 869 CARLSSON Mattias 1969 IS Göta 2 32:50,2 00:02:58
5 871 EKFORS Håkan 1968 Björnstorps IF 2 32:57,6 00:03:05
6 873 HULTÉN Martin 1969 Helsingør SOK 2 33:45,9 00:03:53
7 876 NILSON Thomas 1969 IS Göta 2 34:53,5 00:05:01
8 872 GRÖNQVIST Leif 1969 IS Göta 2 35:35,2 00:05:43
9 576 ANDERSSON Mikael 1963 GF Idrott 2 36:05,8 00:06:13
10 874 ITZIGEHL Tobias 1968 IFK Helsingborg 2 36:10,5 00:06:18
11 880 SKANS Lars-Erik 1967 Heleneholms IF 2 37:29,7 00:07:37
12 870 DURKIC Goran 1969 2 42:58,4 00:13:06
13 881 TITIKIC Dragan 1968 2 45:20,4 00:15:28
14 879 SGHERRI Emanuele 1969 2 52:00,3 00:22:08

K55 4km (1960-1964)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 550 RYBÄCK Annika 1961 Björnstorps IF 1 17:11,5 00:00:00
2 883 LINDSKOG Lotta 1963 GF Idrott 1 21:34,0 00:04:23

M55 8km (1960-1964)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 886 NILENSJÖ BG 1963 IS Göta 2 30:03,4 00:00:00
2 888 OLSSON Anders 1960 IFK Trelleborg Friidrott 2 32:06,7 00:02:03
3 889 PEDERSEN Bengt 1961 IK Pallas 2 35:01,9 00:04:58
4 577 PERSSON Göran 1962 IS Göta 2 37:09,9 00:07:06
5 885 ENGDAHL Lars-Åke 1960 GF Idrott 2 38:10,9 00:08:07

K60 4km (1955-1959)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 890 HANSSON Kajsa 1956 FK Snapphanarna 1 18:54,9 00:00:00

M60 4km (1955-1959)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 558 KOPFINGER Jan 1958 IS Göta 1 19:06,3 00:00:00

K65 4km (1950-1954)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 892 FAGERTUN Britt-Mari 1951 Höganäs Friidrott 1 22:26,0 00:00:00

M65 4km (1950-1954)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 893 ANDERSSON Bo 1952 Genarps IF 1 17:54,0 00:00:00
2 895 VERNERSSON Christer 1950 FK Snapphanarna 1 18:06,1 00:00:12
3 894 ROSENGREN Kenneth 1952 Lk Myran 1 18:14,0 00:00:20

K75 4km (1940-1944)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 896 LIND Britt-Marie 1944 GF Idrott 1 25:01,0 00:00:00

M75 4km (1940-1944)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 898 VIDEFORS Björn 1940 GF Idrott 1 27:53,6 00:00:00

Kvinnor Motion 4km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 909 LUNDGREN Sandra 1990 1 18:19,5 00:00:00
2 908 LONQVIST Sanna 1986 1 19:50,9 00:01:31
3 906 HAVLIKOVA Petra 1997 Lund 1 20:16,9 00:01:57
4 549 ERICSSON Ann-Charlotte 1980 1 21:51,5 00:03:32
5 913 SCHÜTTERT Eva Maria 1975 IFK Lund 1 22:07,7 00:03:48
6 912 SCHMIDT Lisbeth 1966 Söderåsen FK 1 22:49,8 00:04:30
7 271 QUICK Carina 1967 Friskis&Svettis 1 22:50,6 00:04:31
8 900 ALM Jenny 1977 1 23:33,9 00:05:14
9 994 ARVIDSSON Åsa 1965 1 23:40,4 00:05:21
10 905 HANNRUP Loredana 1960 1 24:51,9 00:06:32
11 296 WENDIN Karin 1963 1 24:56,4 00:06:37
12 267 ÅBERG Emma 1975 Impius 1 25:18,4 00:06:59
13 901 BENGTSSON Isabella 1998 1 25:31,5 00:07:12
14 904 GROVES Anette 1964 1 26:17,1 00:07:58
15 556 PERSSON Therese 1974 1 28:55,0 00:10:36
16 907 KARLIN Ingrid 1950 FK Puls Växjö 1 30:53,8 00:12:34

Män Motion 4km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 916 ASPLUND Christoffer 1981 1 13:15,8 00:00:00
2 200 SKÅRMAN Björn 1970 Höganäs Innebandy 1 15:58,1 00:02:43
3 923 WIKLUND Daniel 1979 1 16:30,2 00:03:15
4 238 EKSTRÖM Malcolm 2003 Impius 1 16:57,6 00:03:42
5 918 HERMANSSON Albin 1996 Lund 1 18:33,7 00:05:18
6 164 LINDBERG Fredrik 1974 Höganäs Innebandy 1 18:36,1 00:05:21
7 924 WINNAT Dirk 1968 Björnstorps IF 1 19:14,8 00:05:59
8 272 SCHMIDT Sten 1963 Söderåsen FK 1 19:36,8 00:06:21
9 919 JENSEN Niclas 1965 1 20:30,6 00:07:15
10 282 CARLSSON Örjan 1964 1 21:44,4 00:08:29
11 921 SÄFSTRAND Elliot 2002 1 22:25,6 00:09:10
12 922 SÄFSTRAND Peter 1972 1 22:27,9 00:09:12
13 925 ÅKESSON Anders 1963 1 23:23,7 00:10:08
14 915 ALM Carl 2009 IS Göta 1 23:33,9 00:10:18
15 242 JOHANSSON Mattias 1970 Impius 1 23:52,1 00:10:37
16 268 PAVLOVIC Felix 2001 Impius 1 25:15,8 00:12:00
17 206 RENNER Jesper 2000 Impius 1 25:29,6 00:12:14
18 234 TOTEVSKI Kim 2001 Impius 1 25:49,6 00:12:34
19 920 NILSSON Mattias 1981 Lonesome Runners 1 25:52,0 00:12:37

Kvinnor Motion 8km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 926 AHNFELT Elin 2007 Bjärred Tigers 2 35:39,0 00:00:00
2 991 RYDBERG Johanna 1981 2 37:15,2 00:01:36
3 948 STAM Maria 1993 2 38:49,2 00:03:10
4 930 FAGER Alma 1978 2 40:41,2 00:05:02
5 937 HOCKUM Maria 1987 2 40:58,7 00:05:19
6 565 WIMMERSTEDT Maria 1972 Toughest Team Landskrona 2 40:59,7 00:05:20
7 949 VESTERBERG Katarina 1979 2 41:12,1 00:05:33
8 944 OLOFSSON Johanna 1979 Glumslövs vänsterfot 2 41:44,7 00:06:05
9 935 HELGESSON Malin 1983 2 42:10,3 00:06:31
10 566 RYDENGÅRD Victoria 1974 Toughest Team Landskrona 2 42:44,5 00:07:05
11 942 MEYER Louise 1969 Triingpenguin 2 43:51,8 00:08:12
12 567 JÖNSSON AnnCathrine 1973 2 46:14,7 00:10:35
13 939 KARLIN Annelie 1985 2 46:42,0 00:11:03
14 560 KANGE Anna-Lena 1973 2 47:52,4 00:12:13
15 932 FREDRIKSSON Victoria 1995 2 48:46,2 00:13:07
16 947 SCHWARZER Kira 1992 2 50:58,7 00:15:19
17 928 BORG Sofia 1986 Ängelholm 2 51:29,2 00:15:50
18 934 GULLBRANTZ Ulrika 1974 Ängelholms IF 2 52:50,5 00:17:11
19 943 NYBERG Jennie 1983 2 53:06,0 00:17:27
20 927 ANDERSSON Marika 1977 2 56:17,8 00:20:38
21 981 SJÖLAND Anna-Sara 1980 1 35:08,9 -1
22 941 KERVALL Jennie 1979 1 35:09,7 -1

Män Motion 8km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 989 ÅBERG Mikael 1985 Äspenäs 2 31:57,6 00:00:00
2 956 EKWURTZEL Robin 1988 2 33:16,2 00:01:19
3 120 FRICK Jens 1986 2 34:43,3 00:02:46
4 564 OLSSON Andreas 1975 Toughest Team Landskrona 2 34:45,7 00:02:48
5 959 FRIDOLF Martin 1982 2 34:54,2 00:02:57
6 972 NÄS Niklas 1982 Näsbold 2 36:12,1 00:04:15
7 987 TRYGGMO Magnus 1966 2 36:22,3 00:04:25
8 986 TRYGGMO Fredrik 1990 2 36:29,3 00:04:32
9 574 LUND Daniel 1977 2 36:33,1 00:04:36
10 573 DOMINI Christian 1979 2 36:54,4 00:04:57
11 982 SKÖLD Fredrik 1983 Klippan 2 36:59,9 00:05:02
12 569 WIDBORG Victor 1982 2 37:19,1 00:05:22
13 967 NILSSON Felix 2006 IS Göta 2 37:22,7 00:05:25
14 969 NILSSON Peter 1971 IS Göta 2 37:25,9 00:05:28
15 563 SVENSSON André 1972 Toughest Team Landskrona 2 37:34,7 00:05:37
16 561 ANDERSSON Niclas 1975 2 38:04,2 00:06:07
17 953 ATTERLING Peter 1991 2 38:14,2 00:06:17
18 975 PERSSON Anders 1976 2 38:25,9 00:06:28
19 559 KANGE Jonas 1974 2 39:07,0 00:07:10
20 965 KARLIN Peter 1984 IFK Helsingborg Skidor 2 39:20,6 00:07:23
21 962 HANSSON Jonny 1956 HLK-92 2 39:25,6 00:07:28
22 843 SERNERT Daniel 1985 Ängelholm 2 40:17,2 00:08:20
23 978 REUTER Oliver 8811 Landskrona Bois 2 41:24,4 00:09:27
24 954 BERGENHEIM Ulf 1950 2 41:51,3 00:09:54
25 570 WIDBORG Anders 1954 2 42:05,9 00:10:08
26 983 SKÖLF Jimi 1973 IS Göta 2 42:21,7 00:10:24
27 984 SUNDQVIST Johan 1965 2 42:52,2 00:10:55
28 568 SJÖSTEDT Magnus 1976 2 44:38,7 00:12:41
29 970 NORDBORG Per 1979 2 45:11,1 00:13:14
30 917 AXELSSON Magnus 1976 2 45:13,2 00:13:16
31 964 JÖNSSON Lennart 1958 Runners Club 2 45:57,2 00:14:00
32 961 HANDZIC Amneriz 1958 Sweden Runners 2 47:00,0 00:15:03
33 963 HOCKUM Kim 1980 2 47:13,2 00:15:16
34 977 PITCHAI PANDY Dinesh Kumar 1988 IS Göta 2 47:27,2 00:15:30
35 575 NARAYANAN Sathya 1977 2 48:45,6 00:16:48
36 966 MAGNUSSON Benny 1952 Helsingborg 2 50:46,9 00:18:49
37 958 FREDRIKSSON Simon 1990 MALMÖ 2 52:05,9 00:20:08
38 960 HALILOVIC Mersad 1978 2 52:08,7 00:20:11
39 979 REUTER Rolf 4808 Söderköping 2 53:24,7 00:21:27
40 955 BERGLUND Magnus 1971 Bjärred Tigers 1 20:54,2 -1