TerrängSM 2021 - dag 1

logo

Visa varvtider

logo

Uppdaterad: 2021-10-29 22:22:21
Sök löpare:
F15 4km (2006)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 407 EHRNBORG Wilma 2006 Mölndals AIK 2 12:56,9 00:00:00
2 206 KINANE Hannah 2006 Hässelby SK 2 13:00,9 00:00:04
3 203 ADOLFSSON Linn 2006 Hässelby SK 2 13:22,3 00:00:26
4 371 LAINE Ella 2006 Karlskoga Friidrott 2 13:40,7 00:00:44
5 324 TAGESSON Stina 2006 IK Ymer 2 13:53,7 00:00:57
6 323 TAGESSON Elsa 2006 IK Ymer 2 13:56,1 00:01:00
7 274 EMANUELSSON Lovisa 2006 IFK Göteborg Friidrott 2 14:43,8 00:01:47
8 303 HANELL Liv 2006 IFK Tumba 2 14:58,5 00:02:02
9 276 THUNBERG Alva 2006 IFK Göteborg Friidrott 2 15:01,9 00:02:05
10 205 HÄGG Nora 2006 Hässelby SK 2 15:05,9 00:02:09
11 300 GEZELIUS Elin 2006 IFK Mora Friidrott 2 15:16,0 00:02:20
12 408 ULLSTEN Cornelia 2006 Mölndals AIK 2 15:29,9 00:02:33
13 338 OTS Märtha 2006 IS Göta 2 15:37,9 00:02:41
14 204 HAGMAN Emma 2006 Hässelby SK 2 15:48,2 00:02:52
15 321 ERIKSSON Emma 2006 IK Westmannia 2 16:08,6 00:03:12
16 511 GULLBRANTZ Clara 2006 Ängelholms IF 2 16:28,2 00:03:32

P15 4km (2006)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 295 OTTFALK Karl 2006 IFK Lidingö 2 10:55,3 00:00:00
2 228 HÄGG Alexander 2006 Hässelby SK 2 11:30,2 00:00:35
3 494 ÖSTERBERG Max 2006 Värmdö IF 2 11:30,3 00:00:35
4 488 JOHNSSON Felix 2006 Uppsala IF Friidrott 2 11:44,2 00:00:49
5 472 FUXE BARKVALL Lowe 2006 Turebergs FK 2 11:56,1 00:01:01
6 419 LEIRE Ola 2006 Mölndals AIK 2 12:03,9 00:01:08
7 136 ÖHMAN Enzo 2006 Bromma IF 2 12:05,2 00:01:10
8 230 PETERSSON Anton 2006 Hässelby SK 2 12:09,5 00:01:14
9 392 NEGASI Michael 2006 Löparnas Vänner IF 2 12:11,5 00:01:16
10 475 LESSING Malte 2006 Täby IS 2 12:27,0 00:01:32
11 375 ASPLUND Lucas 2006 KFUM Örebro Friidrott 2 12:28,6 00:01:33
12 420 NORDSTRÖM Sven 2006 Mölndals AIK 2 12:30,6 00:01:35
13 294 NILSSON William 2006 IFK Lidingö 2 12:36,0 00:01:41
14 273 JANNERT Elliot 2006 IF Tjalve 2 12:40,6 00:01:45
15 417 BJÖRK Albin 2006 Mölndals AIK 2 12:51,6 00:01:56
16 301 BERGMAN Oskar 2006 IFK Mora Friidrott 2 12:53,4 00:01:58
17 473 ZIEGLER Albert 2006 Turebergs FK 2 12:56,6 00:02:01
18 170 AUSTRELL Moltas 2006 Heleneholms IF 2 13:03,8 00:02:08
19 163 HEDBERG Elton 2006 Hammarby Friidrott 2 13:09,1 00:02:14
20 229 LINDER Edvin 2006 Hässelby SK 2 13:10,3 00:02:15
21 272 BERGSTRÖM Hector 2006 IF Tjalve 2 13:12,3 00:02:17
22 418 LAMM Marcus 2006 Mölndals AIK 2 13:19,4 00:02:24
23 309 ERIKSSON Theo 2006 IFK Växjö 2 13:24,9 00:02:29
24 471 BERGSTRÖM Jakob 2006 Turebergs FK 2 13:41,7 00:02:46
25 287 HANFLER Gabriel 2006 IFK Helsingborg 2 13:44,3 00:02:49
26 171 PERSSON Elias 2006 Helsingborgs SOK 2 13:57,4 00:03:02
DNF 266 FOGELQVIST Noah 2006 IF Rigor 1 06:19,3 -1

F16 4km (2005)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 100 HULTBERG Paulina 2005 Alingsås IF 2 12:34,1 00:00:00
2 389 CRONHOLM Ebba 2005 Ljungby FIK 2 12:35,8 00:00:01
3 278 THUNDAHL Agnes 2005 IFK Göteborg Friidrott 2 12:42,0 00:00:08
4 484 BRANTH Lowa 2005 Uppsala IF Friidrott 2 12:53,1 00:00:19
5 461 BJÖRK Alva 2005 Trollhättan FiK 2 12:57,3 00:00:23
6 515 WALLÉN Sofia 2005 Ärla IF 2 13:02,1 00:00:28
7 304 OHLSSON Ella 2005 IFK Umeå 2 13:22,0 00:00:48
8 485 JANSSON Felicia 2005 Uppsala IF Friidrott 2 13:24,4 00:00:50
9 449 DE CONINCK Maud 2005 Sävedalens AIK 2 13:38,6 00:01:04
10 409 HAGELIN Elin 2005 Mölndals AIK 2 13:40,0 00:01:06
11 207 ELISSON Isabella 2005 Hässelby SK 2 14:04,4 00:01:30
12 326 RANGERT Tova 2005 IKHP Huskvarna 2 14:04,6 00:01:30
13 277 MÖLLER Lova 2005 IFK Göteborg Friidrott 2 14:19,6 00:01:45
14 394 ASK Beatrice 2005 MAI 2 14:37,0 00:02:03
15 264 SVENSSON Tilde 2005 IF Rigor 2 14:37,3 00:02:03
16 290 HEDIN Tyra 2005 IFK Lidingö 2 14:40,0 00:02:06
17 376 BERG Johanna 2005 KFUM Örebro Friidrott 2 15:50,0 00:03:16

P16 4km (2005)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 498 ANDERSSON Markus 2005 Västerås FK 2 11:12,7 00:00:00
2 500 PERSSON Felix 2005 Västerås FK 2 11:16,1 00:00:04
3 398 ASKER Marcus 2005 MAI 2 11:22,8 00:00:10
4 243 ALI Abdirahman 2005 Högby IF 2 11:26,1 00:00:14
5 465 HENTSCHKE Milian 2005 Tullinge friidrott 2 11:28,3 00:00:16
6 174 KRIKSTRÖM Noah 2005 Hjärnarps OL 2 11:35,0 00:00:23
7 336 ÖHLUND Kalle 2005 IKHP Huskvarna 2 11:36,0 00:00:24
8 159 PETRI BERE Sander 2005 Genarps IF 2 11:36,8 00:00:24
9 231 BERHANE Samuel 2005 Hässelby SK 2 11:44,1 00:00:32
10 358 MALMROS Filip 2005 IS Göta 2 11:56,7 00:00:44
11 199 ANDE Henok 2005 Hälle IF 2 11:59,4 00:00:47
12 201 WEDBERG Algot 2005 Hälle IF 2 12:01,7 00:00:49
13 499 OJUTKANGAS Tristan 2005 Västerås FK 2 12:04,9 00:00:52
14 172 KJELLÉN Alfred 2005 Helsingborgs SOK 2 12:15,8 00:01:03
15 514 KÄMPE Elia 2005 Ängelholms IF 2 12:37,4 00:01:25
16 244 ÖSTBORG Simon 2005 Högby IF 2 13:23,2 00:02:11
17 251 HOLMGÅRD Isak 2005 IF Göta Karlstad 2 13:34,1 00:02:22
18 283 LÖVDAHL David 2005 IFK Halmstad 2 13:51,6 00:02:39

F17 4km (2004)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 486 KNUTSSON Ida 2004 Uppsala IF Friidrott 2 12:52,5 00:00:00
2 339 HOFVENDAHL Johanna 2004 IS Göta 2 13:03,4 00:00:11
3 279 PROVCI Saga 2004 IFK Göteborg Friidrott 2 13:04,1 00:00:12
4 411 SVANTESSON Alma 2004 Mölndals AIK 2 13:23,6 00:00:31
5 490 HELLGREN Elina 2004 Vallentuna FK 2 13:52,6 00:01:00
6 410 CANGE Dina 2004 Mölndals AIK 2 14:53,2 00:02:01
7 491 JOSEFSSON Tilde 2004 Vallentuna FK 2 15:03,1 00:02:11
8 246 MALM Maja 2004 Höörs IS 2 15:06,0 00:02:14
9 382 NORDENBERG Emma 2004 Linköpings GIF 2 16:15,7 00:03:23

P17 4km (2004)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 421 GRAHN Jonathan 2004 Mölndals AIK 2 10:48,6 00:00:00
2 232 JANSSON Linus 2004 Hässelby SK 2 11:16,6 00:00:28
3 333 CLAESSON Gabriel 2004 IKHP Huskvarna 2 11:17,6 00:00:29
4 202 MAGNUSSON Jonas 2004 Hälle IF 2 11:22,2 00:00:34
5 164 HOLM Nils 2004 Hammarby Friidrott 2 11:35,9 00:00:47
6 424 SERRY Jonis 2004 Rinkeby Run 2 12:09,9 00:01:21
7 455 RÅWALL Alfons 2004 Sävedalens AIK 2 12:10,6 00:01:22
8 481 SCHMITZ Louis 2004 Ullevi FK 2 12:20,0 00:01:32
9 155 LILJA Oscar 2004 Frosta multisport 2 12:24,1 00:01:36
10 245 ECKERBERG Elvis 2004 Högby IF 2 12:31,2 00:01:43
11 233 MÅNSSON Axel 2004 Hässelby SK 2 12:32,4 00:01:44
12 529 FRICK Philip 2004 Örgryte IS 2 12:36,0 00:01:48
13 388 STAAF Olle 2004 Linköpings GIF 2 12:40,0 00:01:52
14 252 LANDEKLINT David 2004 IF Göta Karlstad 2 12:58,5 00:02:10
15 267 SAHLSTRÖM Simon 2004 IF Rigor 2 15:03,5 00:04:15

K 4km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 181 MENGSTEAB Samrawit 1990 Hälle IF 2 11:45,8 00:00:00
2 451 CHRISTIANSSON Sara 1997 Sävedalens AIK 2 11:51,6 00:00:06
3 305 ANDERSSON Charlotte 1985 IFK Umeå 2 11:53,5 00:00:08
4 476 LILLEMO Emilia 2000 Täby IS 2 11:59,5 00:00:14
5 180 ENMARK Moa 1996 Hälle IF 2 12:02,6 00:00:17
6 162 LUNDIN Nora 2003 Hammarby Friidrott 2 12:03,4 00:00:18
7 182 SVENNBLAD Julia 2003 Hälle IF 2 12:07,0 00:00:22
8 516 ELMGREN Pernilla 1991 Ärla IF 2 12:26,3 00:00:41
9 523 LARSSON Johanna 1993 Örgryte IS 2 12:27,9 00:00:42
10 384 JOHNSON Carolina 1996 Linköpings GIF 2 12:28,4 00:00:43
11 412 BRINK Elin 1997 Mölndals AIK 2 12:31,6 00:00:46
12 450 BERGDAHL Lisa 1995 Sävedalens AIK 2 12:42,7 00:00:57
13 318 NILSSON Julia 1992 IK Pallas 2 12:44,0 00:00:59
14 144 HUGOSSON Alice 1994 FK Studenterna 2 12:49,3 00:01:04
15 183 THORÉN Emy 1995 Hälle IF 2 12:51,0 00:01:06
16 521 VAN SITTEREN Liduina 1989 Örebro AIK 2 12:59,0 00:01:14
17 432 STRANDBERG Angelica 1996 Spårvägens FK 2 13:02,4 00:01:17
18 280 BJÖRLIN-DELMAR Madeleine 1996 IFK Göteborg Friidrott 2 13:02,8 00:01:17
19 487 TRYGGVESON Ida 1997 Uppsala IF Friidrott 2 13:08,6 00:01:23
20 524 LILLIEHÖÖK Desiree 1986 Örgryte IS 2 13:09,2 00:01:24
21 208 AXELSSON Kerstin 1996 Hässelby SK 2 13:17,4 00:01:32
22 209 LARSSON Madelene 1981 Hässelby SK 2 13:21,0 00:01:36
23 210 MARCUSSON Wilma 1999 Hässelby SK 2 13:22,6 00:01:37
24 496 BLOMQVIST Edith 1994 Västerås FK 2 13:23,6 00:01:38
25 431 BORG Jessica 1998 Spårvägens FK 2 13:25,1 00:01:40
26 383 EKBLAD Amanda 1998 Linköpings GIF 2 13:27,2 00:01:42
27 212 STRANDBERG Nadja 1996 Hässelby SK 2 13:27,7 00:01:42
28 327 LARSSON Madeleine 1994 IKHP Huskvarna 2 13:28,5 00:01:43
29 395 FREIJ Maria 1998 MAI 2 13:42,0 00:01:57
30 359 BLOMQUIST Annelie 1992 IS Göta 2 13:44,7 00:01:59
31 311 NYSTRÖM Kristin 1992 IK Akele 2 13:48,1 00:02:03
32 368 BERGLIN Ebba 2001 KA2 IF 2 14:35,8 00:02:50
33 385 NIKESJÖ Frida 1991 Linköpings GIF 2 16:26,3 00:04:41

M 4km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 467 ALMGREN Andreas 1995 Turebergs FK 2 10:00,6 00:00:00
2 224 RUSSOM Samuel 1991 Hässelby SK 2 10:05,7 00:00:05
3 139 MILLÁN DE LA OLIVA Emil 2001 Eskilstuna FI 2 10:08,3 00:00:08
4 188 BEJMER Max Peter 1992 Hälle IF 2 10:11,9 00:00:11
5 453 JOHANSSON Vidar 1996 Sävedalens AIK 2 10:12,0 00:00:12
6 479 HASSAN Suldan 1998 Ullevi FK 2 10:13,9 00:00:13
7 444 REZA Mohammad 1989 Spårvägens FK 2 10:14,8 00:00:14
8 374 REGBORN Martin 1992 KFUM Örebro Friidrott 2 10:15,3 00:00:15
9 436 DANIELSSON Emil 1997 Spårvägens FK 2 10:18,0 00:00:18
10 240 ISMAIL Omar 2000 Högby IF 2 10:19,3 00:00:19
11 222 KINGSTDET John 1992 Hässelby SK 2 10:20,4 00:00:20
12 443 LÖFQVIST Oliver 1998 Spårvägens FK 2 10:22,7 00:00:22
13 469 LUNDGREN Daniel 1985 Turebergs FK 2 10:24,7 00:00:24
14 438 FAGERBERG Johan 1992 Spårvägens FK 2 10:25,1 00:00:25
15 470 SOLOMON Napoleon 1994 Turebergs FK 2 10:26,6 00:00:26
16 434 BÖRJESSON John 1992 Spårvägens FK 2 10:26,6 00:00:26
17 745 STEFFENSEN Gabriel 1996 Ullevi FK 2 10:29,2 00:00:29
18 478 BÖRJESSON Hampus 1994 Ullevi FK 2 10:30,2 00:00:30
19 445 YASSIN Abdelfath 1995 Spårvägens FK 2 10:32,2 00:00:32
20 414 NILSSON Sebastian 1998 Mölndals AIK 2 10:34,0 00:00:34
21 373 LÅÅS Kristofer 1992 Keep Up RC 2 10:34,3 00:00:34
22 217 DJURBERG Axel 1999 Hässelby SK 2 10:35,4 00:00:35
23 328 CLAESSON Oscar 1995 IKHP Huskvarna 2 10:35,7 00:00:35
24 440 FOITZIK John 1991 Spårvägens FK 2 10:40,0 00:00:40
25 215 BERLIN Gustav 1995 Hässelby SK 2 10:40,3 00:00:40
26 191 SVENSSON Petter 1990 Hälle IF 2 10:41,4 00:00:41
27 187 AXELSSON Felix 1999 Hälle IF 2 10:42,1 00:00:42
28 306 JOH Jacob 1995 IFK Umeå 2 10:42,8 00:00:42
29 390 ASGEDE Habtom 1995 Löparnas Vänner IF 2 10:43,0 00:00:43
30 413 NILSSON Alexander 1995 Mölndals AIK 2 10:43,9 00:00:43
31 441 FOX Anders 1995 Spårvägens FK 2 10:50,8 00:00:50
32 137 DANIELSON FROST Anders 2002 Dala-Järna IK 2 10:53,0 00:00:53
33 416 WALLENLIND Simon 1997 Mölndals AIK 2 10:53,7 00:00:53
34 439 FAID Estifanos 1992 Spårvägens FK 2 10:55,6 00:00:55
35 218 DJURBERG Erik 1997 Hässelby SK 2 10:55,7 00:00:55
36 221 JANSSON Andreas 1996 Hässelby SK 2 10:59,6 00:00:59
37 442 GLEIMAR Daniel 1992 Spårvägens FK 2 11:01,1 00:01:01
38 517 HAMMARBERG Adam 1990 Ärla IF 2 11:02,5 00:01:02
39 435 CASTEEL Archie 1996 Spårvägens FK 2 11:04,0 00:01:04
40 225 ÅHWALL Andreas 1989 Hässelby SK 2 11:05,8 00:01:05
41 372 LOUKILI Mohammed 1996 Keep Up RC 2 11:10,0 00:01:10
42 396 ABDULLAHI Abubakar 1999 MAI 2 11:10,9 00:01:10
43 214 ABDI Yassin 1999 Hässelby SK 2 11:12,5 00:01:12
44 220 ENGHOLM Elmar 1991 Hässelby SK 2 11:13,3 00:01:13
45 241 MÅRTENSSON Lukas 1998 Högby IF 2 11:17,2 00:01:17
46 746 HAMMARÄNG GRIP Nils 1998 Högby IF 2 11:18,2 00:01:18
47 315 LINDELL Hugo 1995 IK Akele 2 11:19,7 00:01:19
48 528 GUNNARSSON Nicklas 1996 Örgryte IS 2 11:22,7 00:01:22
49 219 ELIASSON Oscar 2001 Hässelby SK 2 11:25,6 00:01:25
50 454 TUINSTRA Geert 1990 Sävedalens AIK 2 11:26,7 00:01:26
51 329 RAPI Ahmet 1998 IKHP Huskvarna 2 11:34,3 00:01:34
52 527 FRANCOIS Felix 1990 Örgryte IS 2 11:34,7 00:01:34
53 437 EKNOR Tobias 2000 Spårvägens FK 2 11:40,4 00:01:40
54 313 ENGSTRÖM Sven 1996 IK Akele 2 11:49,3 00:01:49
55 526 EVERVALL Jesper 1994 Örgryte IS 2 12:16,4 00:02:16
56 298 ARNESSON David 1991 IFK Lund 2 12:27,0 00:02:27
57 299 ULRICH Julius 1998 IFK Lund 2 12:40,0 00:02:40
58 146 NIELSEN Halvor Eid 1989 FK Studenterna 2 12:44,4 00:02:44
59 456 JANSSON Martin 1991 Söderhamns IF 2 12:53,2 00:02:53
60 423 CONSTANTIN Janis 2002 Rinkeby Run 2 13:35,6 00:03:35
61 161 SAMUELSSON Johan 1988 Gråmanstorp Runners 2 14:40,4 00:04:40
DNF 468 ERIKSSON Johan 1988 Turebergs FK 1 05:36,0 -1

K35 8km (1982-1986)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 160 FRIMAN Terese 1984 Glasrikets RC 4 29:32,5 00:00:00
2 104 SKOOGH Linnea 1985 Björnstorps IF 4 29:47,0 00:00:15
3 502 NORRSAND Caroline 1985 Ystads IF Friidrott 4 32:01,4 00:02:29

M35 8km (1982-1986)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 495 LÖÖF Jakob 1985 Västerviks OK 4 24:06,9 00:00:00
2 192 JÄGER Tobias 1986 Hälle IF 4 24:32,2 00:00:26
3 747 LUND Daniel 1983 Hälle IF 4 24:43,2 00:00:37
4 307 KNIF Mikkel 1982 IFK Umeå 4 25:09,9 00:01:03
5 330 IBY Jimmy 1984 IKHP Huskvarna 4 25:29,8 00:01:23
6 193 NORDIN Andreas 1984 Hälle IF 4 25:33,0 00:01:27
7 281 BJÖRKMAN Mattias 1982 IFK Halmstad 4 25:55,5 00:01:49
8 344 FLINK Petter 1985 IS Göta 4 26:34,2 00:02:28
9 381 WILENIUS Karl 1985 Lidköpings VSK 4 26:55,5 00:02:49
10 259 JONSSON Nils 1985 IF Malmö Löp 4 27:00,7 00:02:54
11 345 LARSSON Mattias 1983 IS Göta 4 27:25,2 00:03:19

K40 8km (1977-1981)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 145 GIBRAND Malin 1981 FK Studenterna 4 28:26,5 00:00:00
2 258 SAAVEDRA Alicia 1977 IF Malmö Löp 4 31:09,0 00:02:43
3 105 LUNDBLOM Anneli 1979 Björnstorps IF 4 35:36,3 00:07:10
4 275 JÖNSSON Luisa 1977 Ystads IF Friidrott 4 40:35,6 00:12:09

M40 8km (1977-1981)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 260 BJÖRKLUND Sebastian 1980 IF Malmö Löp 4 23:38,6 00:00:00
2 447 UHRBOM Fredrik 1977 Spårvägens FK 4 23:42,6 00:00:04
3 195 LINDEGÅRDH Patrik 1979 Hälle IF 4 24:18,7 00:00:40
4 406 MAGNUSSON Andreas 1980 Mariestads AIF 4 24:21,1 00:00:43
5 114 HARTMAN David 1981 Björnstorps IF 4 24:35,0 00:00:57
6 263 SELLMAN Krister 1981 IF Malmö Löp 4 24:36,4 00:00:58
7 194 BOGREN Johannes 1979 Hälle IF 4 25:00,8 00:01:22
8 446 SALMÉN Christofer 1981 Spårvägens FK 4 25:05,9 00:01:27
9 113 DANNESTAM Karl 1980 Björnstorps IF 4 25:18,8 00:01:40
10 284 KÄLEBO Michael 1979 IFK Halmstad 4 25:46,4 00:02:08
11 115 JOHANSSON Fredrik 1981 Björnstorps IF 4 25:48,6 00:02:10
12 261 CEDERFELDT Ola 1981 IF Malmö Löp 4 25:49,6 00:02:11
13 316 THELIN Mårten 1978 IK Akele 4 25:51,0 00:02:13
14 262 ENOKSSON Peder 1981 IF Malmö Löp 4 25:58,2 00:02:20
15 253 RANNIKKO Petteri 1979 IF Hagen 4 26:10,1 00:02:32
16 140 SJÖMAN Fredrik 1981 Falkenberg Allstars LK 4 27:03,2 00:03:25
17 116 NIELSEN Jens 1981 Björnstorps IF 4 28:04,2 00:04:26
18 117 TALL Peter 1977 Björnstorps IF 4 28:34,8 00:04:56
19 348 WAHLBERG Andreas 1980 IS Göta 4 28:39,2 00:05:01
20 346 NOVIN Thomas 1980 IS Göta 4 28:58,3 00:05:20
21 360 RÖDIN Thomas 1981 IS Göta 4 29:08,7 00:05:30
22 151 RINGBLOM Jakob 1979 Fredrikshofs FIF 4 29:17,3 00:05:39
23 347 TJELLANDER Andreas 1979 IS Göta 4 29:22,4 00:05:44

K45 8km (1972-1976)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 106 FAAGER Annika 1976 Björnstorps IF 4 26:38,6 00:00:00
2 107 RENTNER Malin 1974 Björnstorps IF 4 30:39,4 00:04:01
3 268 NAGLE Maria 1976 IF Start 4 30:52,2 00:04:14
4 235 NIELSEN Kari 1972 Höganäs Friidrott 4 33:01,4 00:06:23
5 166 CHRISTENSSON Beatrice 1972 Heleneholms IF 4 40:27,3 00:13:49

M45 8km (1972-1976)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 118 ALFVÈN Johan 1974 Björnstorps IF 4 25:11,2 00:00:00
2 196 FRAMME Erik 1973 Hälle IF 4 25:21,9 00:00:10
3 119 FANNON Sebastian 1975 Björnstorps IF 4 25:34,7 00:00:23
4 197 KING Philip 1974 Hälle IF 4 25:39,2 00:00:28
5 152 SOHLBERG Fredrik 1972 Fredrikshofs FIF 4 25:45,0 00:00:34
6 135 SIGURD Fredrik 1975 Borås Löparklubb 4 25:54,8 00:00:43
7 504 NORD Henrik 1973 Ystads IF Friidrott 4 26:15,5 00:01:04
8 297 NILSSON Daniel 1974 IFK Lidingö 4 26:54,4 00:01:43
9 179 ERIKSSON Ulf 1974 Huddinge AIS 4 26:56,7 00:01:45
10 458 PANTZARE David 1973 Tjalve Friidrott 4 27:36,9 00:02:25
11 334 TUDÉN Peter 1972 IKHP Huskvarna 4 27:40,2 00:02:29
12 120 FRIBERG Christer 1972 Björnstorps IF 4 27:51,8 00:02:40
13 103 ZETTERSTRÖM Ulf 1976 Axa SC 4 28:10,0 00:02:59
14 505 PERSSON Anders 1973 Ystads IF Friidrott 4 28:32,3 00:03:21
15 121 OHLIN Daniel 1973 Björnstorps IF 4 31:33,0 00:06:22
16 234 FAHLÉN Jesper 1975 Höganäs Friidrott 4 31:50,4 00:06:39

K50 8km (1967-1971)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 109 HAVINDER Mia 1969 Björnstorps IF 4 29:51,1 00:00:00
2 184 ÅSTRÖM Katarina 1971 Hälle IF 4 30:06,2 00:00:15
3 150 NYLANDER Åsa 1967 FK Studenterna 4 30:21,8 00:00:30
4 269 DASLER Marie 1968 IF Start 4 31:07,4 00:01:16
5 400 MICHAËLSSON Johanna 1971 Majornas IK 4 32:29,7 00:02:38
6 369 BERGLIN Marie 1971 KA2 IF 4 32:34,7 00:02:43
7 286 JOHNSON Sara 1968 IFK Helsingborg 4 33:28,8 00:03:37
8 177 SVÄRDH KULLIN Ann-Sofie 1968 Huddinge AIS 4 35:26,8 00:05:35
9 270 SJÖLUND Annica 1967 IF Start 4 37:24,5 00:07:33

M50 8km (1967-1971)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 308 KARLSSON Jan 1969 IFK Umeå 4 25:24,8 00:00:00
2 518 RYDIN Stellan 1971 Ärla IF 4 25:37,7 00:00:13
3 322 WESTERGREN Rickard 1971 IK Wilske 4 25:43,3 00:00:19
4 149 UNG Mattias 1971 FK Studenterna 4 26:38,1 00:01:14
5 401 KIRIAZIDIS Dimitrios 1968 Majornas IK 4 27:07,7 00:01:43
6 506 PERSSON Jens 1970 Ystads IF Friidrott 4 27:22,7 00:01:58
7 331 WIGERT Mattias 1971 IKHP Huskvarna 4 27:28,8 00:02:04
8 462 LINDGREN Christer 1969 Trollhättans IF Friidrott 4 27:28,9 00:02:04
9 507 HÖGLINDH Henric 1968 Åhus FIK 4 27:45,5 00:02:21
10 153 LINDBLOM Johan 1971 Fredrikshofs FIF 4 27:53,5 00:02:29
11 124 LUNDBERG Max 1970 Björnstorps IF 4 28:02,9 00:02:38
12 265 GRAHN Anders 1969 IF Rigor 4 28:27,0 00:03:03
13 402 MICHAËLSSON Erik 1967 Majornas IK 4 28:30,2 00:03:06
14 748 LENNGREN Kjell 1967 Simrishamns AIF 4 28:36,7 00:03:12
15 335 ÖHLUND Bengt 1970 IKHP Huskvarna 4 29:06,1 00:03:42
16 508 MÅNSSON Erik 1971 Åhus FIK 4 29:21,2 00:03:57
17 464 HENTSCHKE Patrik 1968 Tullinge friidrott 4 29:43,1 00:04:19
18 352 OLSSON Patrik 1970 IS Göta 4 29:49,2 00:04:25
19 363 OLSSON Johan 1970 IS Göta 4 29:54,1 00:04:30
20 237 STRICKLAND Matt 1968 Höganäs Friidrott 4 30:43,3 00:05:19
21 167 NILSSON Mats 1970 Heleneholms IF 4 30:47,4 00:05:23
22 362 HOFVENDAHL Carl 1970 IS Göta 4 30:54,8 00:05:30
23 361 APLANDER ROSENCRANTZ Fredrik 1969 IS Göta 4 30:58,3 00:05:34
24 236 SKÅRMAN Björn 1970 Höganäs Friidrott 4 31:08,0 00:05:44
25 350 CARLSSON Mattias 1969 IS Göta 4 32:02,9 00:06:38
26 351 GRÖNQVIST Leif 1969 IS Göta 4 32:29,7 00:07:05
27 337 LARSSON Martin 1971 IKJ Haninge 4 38:18,0 00:12:54

K55 8km (1962-1966)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 433 LÖF HAGSTRÖM Katarina 1965 Spårvägens FK 4 30:58,4 00:00:00
2 256 SCHÖN Karin 1962 IF Kville 4 32:09,6 00:01:11
3 255 JOHANSSON Christina 1962 IF Kville 4 34:07,3 00:03:09
4 239 WANBY Anna-Stina 1964 Högby IF 4 34:53,9 00:03:55
5 110 HANSSON Katarina 1966 Björnstorps IF 4 35:11,7 00:04:13
6 701 LÖNNQVIST Eva 1956 Ystads IF Friidrott 4 36:44,0 00:05:46
7 340 OLSSON Marie 1965 IS Göta 4 38:10,9 00:07:12
8 238 PERSSON Camilla 1962 Högby IF 4 38:35,9 00:07:37
9 111 MÅRTENSSON Bodil 1964 Björnstorps IF 4 41:22,6 00:10:24

M55 8km (1962-1966)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 250 PERSSON Sören 1965 IF Göta Karlstad 4 26:51,3 00:00:00
2 154 SVENSSON Eskil 1964 Fredrikshofs FIF 4 27:16,9 00:00:25
3 387 NILSSON Mikael 1966 Linköpings GIF 4 27:33,3 00:00:42
4 355 NILENSJÖ BG 1963 IS Göta 4 27:35,7 00:00:44
5 134 HOLST Börje 1966 Borlänge Löparklubb 4 27:59,0 00:01:08
6 317 JACOBSSON Ove 1963 IK GRANIT 4 28:10,3 00:01:19
7 426 ALMEN Magnus 1965 Ryda SK 4 28:18,0 00:01:27
8 310 ÖSTH Urban 1964 IFK Österbymo 4 28:25,7 00:01:34
9 354 LINDEBERG Sven 1963 IS Göta 4 28:39,2 00:01:48
10 142 OLSEN Flemming 1964 FK Snapphanarna 4 29:07,2 00:02:16
11 226 ENGHOLM Johan 1962 Hässelby SK 4 29:12,2 00:02:21
12 126 MURRAY Stephen 1966 Björnstorps IF 4 29:40,3 00:02:49
13 271 HANSSON Mikael 1963 IF Start 4 30:54,8 00:04:03
14 353 BREDHE Paul 1963 IS Göta 4 31:10,1 00:04:19
15 156 ÖSTMAN Anders 1962 Genarps IF 4 31:11,7 00:04:20
16 364 REISTAD Håkan 1964 IS Göta 4 31:14,0 00:04:23
17 429 HANSSON Anders 1963 Solvikingarna 4 31:30,8 00:04:39
18 483 TILLERKVIST Tony 1964 Umara Sports Club 4 31:57,8 00:05:06
19 509 BJÖRKLUND Pär 1963 Åhus FIK 4 32:08,3 00:05:17
20 377 HOLMGÅRD Lars 1964 Kils OK 4 32:44,5 00:05:53
21 168 MAGNUSSON Stefan 1965 Heleneholms IF 4 33:10,7 00:06:19
22 175 BROOMÉ Hans 1964 HLK-92 4 33:34,1 00:06:43

K60 4km (1957-1961)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 178 KINGSTEDT Monica 1961 Huddinge AIS 2 15:45,3 00:00:00
2 341 PETERSSON Catarina 1958 IS Göta 2 17:20,0 00:01:35
3 342 WESTER Maria 1961 IS Göta 2 17:41,0 00:01:56
4 257 ÖSTRÖM Eleonor 1959 IF Kville 2 18:07,5 00:02:22

M60 4km (1957-1961)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 302 OLSSON Anders 1960 IFK Trelleborg Friidrottsklubb 2 14:31,1 00:00:00
2 128 OLSSON Jerry 1957 Björnstorps IF 2 15:13,1 00:00:42
3 127 EK Alf 1960 Björnstorps IF 2 15:32,0 00:01:01
4 501 NILSSON Dag 1957 Växjö Löparklubb 2 15:42,7 00:01:11
5 254 OLSSON Lars 1960 IF Hagen 2 16:08,5 00:01:37
6 403 MELIN Hans 1960 Majornas IK 2 16:42,4 00:02:11
7 356 KOPFINGER Jan 1958 IS Göta 2 17:49,8 00:03:18

K65 4km (1952-1956)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 319 LUNDQVIST Ann-Katrin 1954 IK Sisu Nässjö 2 16:53,0 00:00:00
2 503 LÖNNQVIST Eva 1956 Ystads IF Friidrott 2 17:07,7 00:00:14
3 141 HANSSON Kajsa 1956 FK Snapphanarna 2 17:31,7 00:00:38
4 101 PERSSON Ljiljana 1953 Almby IK 2 21:16,2 00:04:23

M65 4km (1952-1956)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 482 PALMÉR Ulf 1956 Ulricehamns OK 2 14:41,9 00:00:00
2 749 HAGSTRÖM Lasse 1955 Spårvägens FK 2 15:06,7 00:00:25
3 404 BENGTSSON Gunnar 1955 Majornas IK 2 15:17,0 00:00:36
4 320 LUNDQVIST Lars 1955 IK Sisu Nässjö 2 15:35,5 00:00:54
5 227 MATTSSON Bernt 1953 Hässelby SK 2 15:49,0 00:01:08
6 510 ARKELL Håkan 1956 Åhus FIK 2 15:57,9 00:01:16
7 130 LINDQVIST Lars 1956 Björnstorps IF 2 16:09,0 00:01:28
8 405 ERIKSSON Anders 1955 Majornas IK 2 16:17,1 00:01:36
9 427 ARNESSON Tommy 1953 Simrishamns AIF 2 16:30,9 00:01:49
10 129 KARLSSON Mikael 1956 Björnstorps IF 2 16:37,4 00:01:56
11 157 ANDERSSON Bo 1952 Genarps IF 2 17:33,1 00:02:52
12 493 STEEN Håkan 1955 Värmdö IF 2 19:00,4 00:04:19
13 365 KLINGBERG Lennart 1954 IS Göta 2 20:54,0 00:06:13

K70 4km (1947-1951)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 477 LITTENHEIM Ulla 1947 Uddevalla IS 2 20:03,4 00:00:00
2 380 HELLMARK Britt 1950 Lidköpings IS 2 20:38,8 00:00:35
3 343 FAGERTUN Britt-Mari 1951 IS Göta 2 21:02,7 00:00:59

M70 4km (1947-1951)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 102 PERSSON Bo 1948 Almby IK 2 15:37,7 00:00:00
2 282 ANDREASSON Bo 1948 IFK Halmstad 2 16:20,6 00:00:43
3 143 VERNERSSON Christer 1950 FK Snapphanarna 2 16:42,1 00:01:05
4 138 ERIKSSON Hans 1948 Eksjö Södra IK 2 17:10,1 00:01:33
5 492 SUNESON Björn 1948 Vallentuna FK 2 18:26,0 00:02:49
6 132 LINELL Kerry 1950 Björnstorps IF 2 20:59,0 00:05:22
7 169 BERGH Magnus 1949 Heleneholms IF 2 21:27,7 00:05:50
8 247 PAULSSON Klas 1947 Höörs IS 2 23:13,9 00:07:36
9 131 ALMSTRÖM Carl 1951 Björnstorps IF 2 23:41,8 00:08:04

M75 4km (1942-1946)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 428 SIMONSSON Palle 1943 Simrishamns AIF 2 17:31,9 00:00:00
2 459 MOSSBERG Claes 1945 Tjalve Friidrott 2 18:06,3 00:00:35
3 422 GRÖNROOS Jack 1946 OK Alehof 2 18:16,5 00:00:45
4 357 GUNNARSSON Kjell 1942 IS Göta 2 18:37,2 00:01:06
5 397 JONSSON Åke 1942 MAI 2 19:04,3 00:01:33
6 288 ROSENLIND Lars 1942 IFK Helsingborg 2 22:25,9 00:04:54

M80 4km (1937-1941)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 133 OLAUSSON Ingvar 1940 Björnstorps IF 2 22:10,8 00:00:00
2 513 ZIEGLER Bertil 1941 Ängelholms IF 2 35:03,5 00:12:53

M85 4km (1932-1936)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 289 NORDSTRÖM Karl 1936 IFK Helsingborg 2 32:24,1 00:00:00