TerrängSM 2021 - dag 2

logo

Visa varvtider

logo

Uppdaterad: 2021-10-29 22:17:35
Sök löpare:
F19 6km (2002-2003)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 542 LUNDIN Nora 2003 Hammarby Friidrott 3 20:37,4 00:00:00
2 545 SVENNBLAD Julia 2003 Hälle IF 3 21:21,4 00:00:44
3 678 BREDIN Elvira 2003 Turebergs FK 3 21:23,8 00:00:46
4 688 HÄGGLUND Filippa 2003 Uppsala IF Friidrott 3 21:40,1 00:01:03
5 691 SJÖBECK Lykke 2003 Ystads IF Friidrott 3 22:11,1 00:01:34
6 647 ÅKESSON Erika 2003 Skene SOIS 3 22:27,6 00:01:50
7 531 BJÖRKVALD Linnea 2003 Björnstorps IF 3 22:41,3 00:02:04
8 648 ÅKESSON Lisa 2003 Skene SOIS 3 22:49,9 00:02:12
9 632 HALLDÉN Greta 2002 Kvarnsvedens GoIF 3 23:35,9 00:02:58
10 611 WAHLBERG Ebba 2002 IK Ymer 3 24:13,7 00:03:36
11 589 JERNER Josefine 2003 IFK Lidingö 3 24:25,7 00:03:48
12 644 GRANHÄLLEN Johanna 2002 Rinkeby Run 3 25:00,6 00:04:23
13 687 BJÖRNSSON Maja 2003 Uppsala IF Friidrott 3 25:13,0 00:04:36
14 581 SVENSSON Johanna 2003 IF Rigor 3 25:18,7 00:04:41
15 580 LONHAGE Filippa 2003 Höörs IS 3 25:23,0 00:04:46

P19 6km (2002-2003)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 554 AHMED Sharmarke 2002 Hälle IF 3 18:36,4 00:00:00
2 571 KIFLAY Yohannes 2002 Hässelby SK 3 18:41,9 00:00:05
3 533 DANIELSON FROST Anders 2002 Dala-Järna IK 3 18:48,5 00:00:12
4 675 BACKTEMAN Arvid 2002 Sävedalens AIK 3 18:51,8 00:00:15
5 626 BERGENTZ Wilhelm 2002 KFUM Örebro 3 18:54,9 00:00:18
6 593 GEZELIUS Albin 2003 IFK Mora Friidrott 3 19:08,2 00:00:32
7 629 WESTBERG Eric 2002 KFUM Örebro 3 19:18,4 00:00:42
8 617 CLAESSON Benjamin 2002 IKHP Huskvarna 3 19:24,7 00:00:48
9 690 WALLENIUS Albin 2003 Västerås FK 3 19:40,4 00:01:04
10 555 JOHANSSON Axel 2003 Hälle IF 3 19:46,2 00:01:10
11 641 WAHLGREN Victor 2002 Mölndals AIK 3 19:47,3 00:01:11
12 592 MÖRDRUP Julius 2002 IFK Lidingö 3 19:47,6 00:01:11
13 628 OLSSON Noha 2002 KFUM Örebro 3 19:48,5 00:01:12
14 676 MAGNUSSON Ivan 2002 Sävedalens AIK 3 19:55,5 00:01:19
15 666 LAMY Jonatan 2003 Spårvägens FK 3 20:02,4 00:01:26
16 638 ERIXON Carl 2003 Mölndals AIK 3 20:06,7 00:01:30
17 685 AL-MURSI Salem 2002 Ullevi FK 3 20:07,4 00:01:31
18 665 CARLERUD Albin 2002 Spårvägens FK 3 20:13,2 00:01:37
19 579 HAGBERG Isak 2002 Högby IF 3 20:18,0 00:01:42
20 693 KARLSSON Oskar 2002 Ängelholms IF 3 20:19,0 00:01:43
21 640 JAKOBSSON Lukas 2003 Mölndals AIK 3 20:24,7 00:01:48
22 642 WIKELL Simon 2003 Mölndals AIK 3 20:29,3 00:01:53
23 639 HAEFFLER Fabian 2003 Mölndals AIK 3 20:39,7 00:02:03
24 627 BODÉN Kevin 2002 KFUM Örebro 3 20:44,7 00:02:08
25 633 BROMS Theodor 2002 Löparnas Vänner IF 3 21:28,3 00:02:52
26 572 NYSTRAND Mårten 2003 Hässelby SK 3 21:44,7 00:03:08
27 574 WIDE David 2003 Hässelby SK 3 21:59,4 00:03:23
28 645 CONSTANTIN Janis 2002 Rinkeby Run 3 22:48,3 00:04:12
29 573 WERNER Vilhem 2003 Hässelby SK 3 23:06,3 00:04:30
30 646 GHIRMAI Mikiel 2003 Rinkeby Run 3 23:29,2 00:04:53
DNF 588 ALBIN Erik 2002 IFK Helsingborg 1 06:33,9 -2

K22 8km (1999-2001)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 684 LILLEMO Emilia 2000 Täby IS 4 27:35,2 00:00:00
2 560 SENNSTRÖM Linnea 2000 Hässelby SK 4 27:57,7 00:00:22
3 596 HENRIKSSON Evelina 1999 IFK Umeå 4 28:37,8 00:01:02
4 618 VON KRUSENSTIERNA Vilma 1999 IS Göta 4 29:23,4 00:01:48
5 559 MARCUSSON Elin 1999 Hässelby SK 4 29:35,4 00:02:00
6 636 DÄDEBY Sara 1999 Mölndals AIK 4 30:03,3 00:02:28
7 631 TAPANI Linn 2001 Kiruna skidor 4 31:02,7 00:03:27
DNF 692 RUGLAND Nadja 2001 Åtvidabergs IF 1 07:17,2 -3

M22 8km (1999-2001)
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 601 NUUR Omar 2001 IFK Växjö 4 24:16,7 00:00:00
2 578 ISMAIL Omar 2000 Högby IF 4 24:21,6 00:00:05
3 582 MOLLÉN August 1999 IF Tjalve 4 24:24,1 00:00:08
4 643 GRANQVIST Axel 1999 OK Ravinen 4 24:30,1 00:00:14
5 568 DJURBERG Axel 1999 Hässelby SK 4 24:36,4 00:00:20
6 553 AXELSSON Felix 1999 Hälle IF 4 24:42,1 00:00:26
7 591 SILVANDER Olof 1999 IFK Lidingö 4 24:46,2 00:00:30
8 700 NUUR Mohamed 1999 Örgryte IS 4 24:56,1 00:00:40
9 612 KÄLLMAN Eric 2000 IK Ymer 4 25:22,9 00:01:06
10 600 LINNÉR Erik 2000 IFK Umeå 4 25:47,6 00:01:31
11 534 ZACKRISSON Viktor 2000 Enhörna IF 4 25:48,1 00:01:32
12 567 ABDI Yassin 1999 Hässelby SK 4 25:57,4 00:01:41
13 569 ELIASSON Oscar 2001 Hässelby SK 4 26:43,3 00:02:27
14 630 TAPANI Jakob 2001 Kiruna skidor 4 27:19,7 00:03:03
15 616 BJÖRNLINGER Emil 1999 IKHP Huskvarna 4 27:23,8 00:03:07
16 674 TILLENIUS Melker 2001 Sävedalens AIK 4 27:34,4 00:03:18
17 622 HOLGERSSON Svante 2001 KA2 IF 4 27:47,9 00:03:31
18 609 RUDBERG Rasmus 2001 IK Akele 4 28:08,9 00:03:52
19 540 NYLANDER-LESLIE Tommy 1999 FK Studenterna 4 28:36,7 00:04:20

K 10km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 547 MENGSTEAB Samrawit 1990 Hälle IF 5 33:49,6 00:00:00
2 594 ANDERSSON Charlotte 1985 IFK Umeå 5 33:56,0 00:00:07
3 546 ENMARK Moa 1996 Hälle IF 5 34:54,9 00:01:05
4 610 LARSSON Maria 1994 IK Stern 5 35:13,8 00:01:24
5 697 LARSSON Johanna 1993 Örgryte IS 5 35:31,5 00:01:42
6 694 ELMGREN Pernilla 1991 Ärla IF 5 36:03,2 00:02:14
7 696 VAN SITTEREN Liduina 1989 Örebro AIK 5 36:17,1 00:02:28
8 668 BERGDAHL Lisa 1995 Sävedalens AIK 5 36:37,1 00:02:48
9 557 ELIASSON-LÖÖF Lena 1981 Hässelby SK 5 36:53,9 00:03:04
10 548 THORÉN Emy 1995 Hälle IF 5 37:12,9 00:03:23
11 556 AXELSSON Kerstin 1996 Hässelby SK 5 38:02,6 00:04:13
12 575 HÅKANSSON Amanda 1997 Högby IF 5 38:04,9 00:04:15
13 537 GIBRAND Malin 1981 FK Studenterna 5 38:22,3 00:04:33
14 613 LARSSON Madeleine 1994 IKHP Huskvarna 5 38:38,8 00:04:49
15 558 STRANDBERG Nadja 1996 Hässelby SK 5 38:52,7 00:05:03
16 620 BLOMQUIST Annelie 1992 IS Göta 5 40:15,6 00:06:26

M 10km
PosNr NamnÅrFöreningVarvTidDiff
1 565 RUSSOM Samuel 1991 Hässelby SK 5 28:55,4 00:00:00
2 535 MILLÁN DE LA OLIVA Emil 2001 Eskilstuna FI 5 29:04,0 00:00:09
3 606 ROSDAL Linus 1992 IK Akele 5 29:11,4 00:00:16
4 657 LÖFQVIST Oliver 1998 Spårvägens FK 5 29:12,2 00:00:17
5 549 BEJMER Max Peter 1992 Hälle IF 5 29:15,2 00:00:20
6 625 REGBORN Martin 1992 KFUM Örebro 5 29:24,8 00:00:29
7 563 KINGSTDET John 1992 Hässelby SK 5 29:36,5 00:00:41
8 681 LUNDGREN Daniel 1985 Turebergs FK 5 29:43,8 00:00:48
9 624 LÅÅS Kristofer 1992 Keep Up RC 5 29:48,5 00:00:53
10 679 ALMGREN Andreas 1995 Turebergs FK 5 29:51,8 00:00:56
11 682 SOLOMON Napoleon 1994 Turebergs FK 5 29:53,9 00:00:58
12 649 BÖRJESSON John 1992 Spårvägens FK 5 29:54,6 00:00:59
13 652 FAGERBERG Johan 1992 Spårvägens FK 5 29:57,9 00:01:02
14 703 STEFFENSEN Gabriel 1996 Ullevi FK 5 30:02,6 00:01:07
15 651 DANIELSSON Emil 1997 Spårvägens FK 5 30:13,4 00:01:18
16 604 JOHANSSON Fredrik 1986 IK Akele 5 30:16,7 00:01:21
17 637 NILSSON Sebastian 1998 Mölndals AIK 5 30:21,2 00:01:26
18 551 SVENSSON Petter 1990 Hälle IF 5 30:28,6 00:01:33
19 650 CASTEEL Archie 1996 Spårvägens FK 5 30:35,5 00:01:40
20 590 KIDANE Haben 1998 IFK Lidingö 5 30:48,6 00:01:53
21 661 YASSIN Abdelfath 1995 Spårvägens FK 5 30:50,1 00:01:55
22 561 DJURBERG Erik 1997 Hässelby SK 5 30:54,4 00:01:59
23 614 CLAESSON Oscar 1995 IKHP Huskvarna 5 31:08,9 00:02:13
24 655 FOX Anders 1995 Spårvägens FK 5 31:18,6 00:02:23
25 598 JOH Jacob 1995 IFK Umeå 5 31:31,3 00:02:36
26 607 SANDÖR Gabriel 1996 IK Akele 5 31:38,9 00:02:43
27 695 HAMMARBERG Adam 1990 Ärla IF 5 31:46,2 00:02:51
28 602 EMILSSON Rickard 1989 IK Akele 5 31:51,9 00:02:56
29 656 GLEIMAR Daniel 1992 Spårvägens FK 5 31:54,3 00:02:59
30 702 ALEXANDERSSON Robert 1990 Hälle IF 5 31:57,6 00:03:02
31 619 GUSTAFSSON Johan 1987 IS Göta 5 32:10,5 00:03:15
32 577 HAMMARÄNG GRIP Nils 1998 Högby IF 5 32:13,8 00:03:18
33 605 LINDELL Hugo 1995 IK Akele 5 32:27,8 00:03:32
34 673 TUINSTRA Geert 1990 Sävedalens AIK 5 32:30,1 00:03:35
35 566 ÅHWALL Andreas 1989 Hässelby SK 5 32:35,6 00:03:40
36 699 GUNNARSSON Nicklas 1996 Örgryte IS 5 32:53,6 00:03:58
37 623 LOUKILI Mohammed 1996 Keep Up RC 5 33:09,5 00:04:14
38 658 OLSSON Dennis 1997 Spårvägens FK 5 33:22,0 00:04:27
39 615 RAPI Ahmet 1998 IKHP Huskvarna 5 33:58,9 00:05:03
40 603 ENGSTRÖM Sven 1996 IK Akele 5 34:22,9 00:05:27
41 634 REMÄNG Albin 1991 Majornas IK 5 34:45,0 00:05:50
42 698 EVERVALL Jesper 1994 Örgryte IS 5 35:11,8 00:06:16
43 532 ANDERSSON Jesper 1998 Björnstorps IF 5 35:29,2 00:06:34
44 608 WINGREN Robert 1988 IK Akele 5 35:39,3 00:06:44
45 621 GRIBBLING Emil 1995 IS Göta 5 36:30,5 00:07:35
46 585 JÄRPEHAG Philip 1991 IFK Halmstad 5 36:57,0 00:08:02
47 677 JANSSON Martin 1991 Söderhamns IF 5 37:12,6 00:08:17
48 586 BENGTSSON Erik 1993 IFK Halmstad 5 40:30,0 00:11:35
DNF 654 FOITZIK John 1991 Spårvägens FK 4 25:07,2 -1
DNF 659 REZA Mohammad 1989 Spårvägens FK 2 11:49,6 -3